Koniec kwietnia i początek maja obfitował w naszym Domu w liczne niespodzianki. Pierwszą z nich i najbardziej zaskakującą było zdobycie pierwszego miejsca na corocznym konkursie „Malowania Jaj” w Krasnej Lipie. Po ostatnim naszym sukcesie w Niemczech, gdzie nasza drużyna stanęła na podium ponownie dane nam było cieszyć się I miejscem. Pani Dyrektor Renata Rosiejak wraz z Seniorami odebrała nagrodę za najpiękniejsze Jajo. Radości było co niemiara, dla naszych Seniorów to ogromne wyróżnienie i nagroda za pracę i serce włożone w zajęcia terapeutyczne.

Kolejną niespodzianką było zaproszenie naszych Seniorów do Przedszkola Krasnoludki w Jędrzychowicach. Byliśmy bardzo zaskoczeni, ponieważ bo dość długiej przerwie nasze kontakty międzypokoleniowe powróciły do poprzedniej formy. Pani Kamila wychowawczyni z Przedszkola powróciła po urlopie macierzyńskim do pracy i zaprosiła naszych Seniorów do przedszkolaków na występy artystyczne oraz słodki poczęstunek. Nasi Seniorzy bardzo chętnie spotkali się z dziećmi, zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci a Pani Dyrektor Przedszkola zapewniła nas, że nasze spotkania będą miały dalszy ciąg. Następnym krokiem będą warsztaty plastyczne zorganizowane w naszym Domu dla naszych Podopiecznych oraz grupy przedszkolaków „Słowiki” z Jędrzychowic.

Ponadto w świetlicy naszego domu odbył się koncert Pedagoga ze Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu. Mieliśmy okazję wysłuchać gry na pianinie utworów skomponowanych przez. Cloda Debussy. Ze szkołą muzyczną nasz Dom współpracuje od lat i za każdym razem podróż w świat muzyki dla naszych mieszkańców to ogromna przyjemność i niespodzianka.

Zapraszamy do galerii