W wiosenno - przedświąteczej atmosferze nasi Seniorzy wraz Terapeutą Zajęciowym Lucyną Szustak, przystąpili do rywalizacji w corocznym Międzynarodowym Konkursie Malowania Jaj (Internationalen Ostereiergestaltungswettbewerb), organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Ebersbach. W turnieju brały udział drużyny z Polski, Czech i Niemiec. Każda z drużyn wykazała się ogromną kreatywnością. Wielkanocne jaja wykonane zostały różnorodnymi technikami: kulingu, dequpage, jaja haftowane, wypiekane, oklejane etc.

Nasza drużyna zaprezentowała jaja ekologiczne od „ Szczęśliwej Kurki”, ozdobione warzywami – porą, brukselką, cebulką. Jaja wykonane przez reprezentantów naszego Domu zachwyciły Jury. I tak „ostojowe jaja” zdobyły po raz kolejny pierwsze miejsce w konkursie. Arbitrzy docenili nie tylko pomysł i wykonanie wielkanocnych pisanek ale także kreatywność naszych podopiecznych. Nasza drużyna wróciła do domu z podwójnym zwycięstwem na najpiękniejsze i najbardziej kreatywne jajo.

Radości było co niemiara, oklaski , uściski a w nagrodę przepyszny Tort, dyplom i kolejny puchar w naszej kolekcji. Mamy nadzieje, że to nie ostanie zwycięstwo naszych twórczych Podopiecznych i że nasza wspaniała Terapeutka zachwyci nas wielokrotnie swoją inwencją twórczą.