Z życia DPS OStoja

Spotkanie z Panią Grażyną Stępień w DPS „Ostoja”

W ramach naszego autorskiego  projektu „ Ciekawy Człowiek w Naszym Domu” w DPS „Ostoja” odbyło się spotkanie z Panią Grażyną Stępień-...

Czytaj więcej...
DPS „Ostoja” żegna Księdza Marcina Koniecznego

W niedziele 24 czerwca pożegnaliśmy Księdza Marcina Koniecznego, który został przeniesiony na inną Parafię.  Ksiądz Marcin współpracował na...

Czytaj więcej...
Czym chata bogata tym rada… u Pana Mieczysława Grabuńczuka.

Seniorzy DPS „Ostoja” wraz z Panią Dyrektor Renatą Rosiejak , spędzili piękny, wiosenny dzień w miejscowości  Bielawa Dolna u artysty...

Czytaj więcej...
2 Maja Dzień Flagi w Ostoji.

2-ego Maja w świetlicy naszego Domu rozpoczęły się obchody Dnia Flagi. Białoczerwona Flaga Narodowa  była najważniejszym elementem wystroju....

Czytaj więcej...

W wiosenno - przedświąteczej atmosferze nasi Seniorzy wraz Terapeutą Zajęciowym Lucyną Szustak, przystąpili do rywalizacji w corocznym Międzynarodowym Konkursie Malowania Jaj (Internationalen Ostereiergestaltungswettbewerb), organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Ebersbach. W turnieju brały udział drużyny z Polski, Czech i Niemiec. Każda z drużyn wykazała się ogromną kreatywnością. Wielkanocne jaja wykonane zostały różnorodnymi technikami: kulingu, dequpage, jaja haftowane, wypiekane, oklejane etc.

Nasza drużyna zaprezentowała jaja ekologiczne od „ Szczęśliwej Kurki”, ozdobione warzywami – porą, brukselką, cebulką. Jaja wykonane przez reprezentantów naszego Domu zachwyciły Jury. I tak „ostojowe jaja” zdobyły po raz kolejny pierwsze miejsce w konkursie. Arbitrzy docenili nie tylko pomysł i wykonanie wielkanocnych pisanek ale także kreatywność naszych podopiecznych. Nasza drużyna wróciła do domu z podwójnym zwycięstwem na najpiękniejsze i najbardziej kreatywne jajo.

Radości było co niemiara, oklaski , uściski a w nagrodę przepyszny Tort, dyplom i kolejny puchar w naszej kolekcji. Mamy nadzieje, że to nie ostanie zwycięstwo naszych twórczych Podopiecznych i że nasza wspaniała Terapeutka zachwyci nas wielokrotnie swoją inwencją twórczą.