Od kilku miesięcy w DPS „ Ostoja” z wielkim powodzeniem terapeuci zajęciowi realizują autorski projekt „Ciekawy człowiek w naszym domu”. W lutym nasze zaproszenie na spotkanie przyjął Pan Stanisław Iglewski.

Człowiek o wielu pasjach, podróżnik, z wykształcenia rolnik, który od wielu lat zajmuje się pszczelarstwem. Pan Stanisław podkreślił bardzo istotny fakt, że pszczelarstwo to przede wszystkim misja, ponieważ pszczoła miodna jest częścią łańcucha pokarmowego. Bez niej nasze życie przestanie istnieć. Spotkanie było bardzo interesujące, podzielone na kilka etapów: historia pszczelarstwa, znaczenie pszczół, właściwości zdrowotne dla człowieka.

Seniorzy DPS „ Ostoja” mogli obejrzeć, dotknąć ramek, w których pszczoły składają miód, kapelusza pszczelarskiego, dymarki dla pszczół a przede wszystkim mogli skosztować pysznego miodu z pasieki Pana Stanisława.

 

 

Mamy nadzieję, że nie jest to ostanie spotkanie z tak interesującą osobowością, tym bardziej, że mieszkańcy DPS „ Ostoja” zostali zaproszeni do pasieki Pana Stanisława a nasz gość obiecał, że zawita do nas z nową historią tym razem związaną z podróżami, przeniesie nas w życie buszmenów.