A A A

Święto ognia, miłości, radości, urodzaju i płodności.

W czasie tej wyjątkowej nocy rozpalano ogniska, w których palono zioła. W trakcie radosnych zabaw odbywały się tańce i wróżby. Wierzono, iż biesiadnicy biorący udział w uroczystościach doświadczą w danym roku szczęścia i dostatku. Najbardziej  znanym zwyczajem są wianki, które upletliśmy w czasie zajęć terapeutycznych z kolorowych polnych kwiatów i ziół.

Mieszkańcy DPS „Ostoja” wraz z zaproszonymi gośćmi wzięli udział w zabawie na świeżym powietrzu w ogrodzie, uczestnicząc w biesiadzie i tańcach co sprawiło mnóstwo radości wszystkim uczestnikom.

Z całego serca dziękujemy naszym wspaniałym Wolontariuszom za pomoc w przygotowaniach, Państwu A. J. Korbut, Państwu W.T. Świetlińskim, Pani Marii Sierżant, Pani Marcie i Aleksandrze z Projektu „Urodziny dla Seniora” oraz naszemu wieloletniemu Wolontariuszowi Panu Zdzisławowi Szpak za oprawę muzyczną.

Mieszkańcy serdecznie dziękują za podarki naszym wspaniałym Wolontariuszom i piękny obraz, który będzie zdobił świetlicę  Naszego Domu i przypominał jak jesteście dla nas ważni kochani.    

 

Zobacz galerię...