A A A

W Naszym Domu w miesiącu maju wiele się wydarzyło, świętowaliśmy Dzień Opiekuna Osób Starszych. Nasze kochane  koleżanki, opiekunki i pokojowe otrzymały wspaniałe życzenia i kwiaty.  Ksiądz Proboszcz Maciej Wesołowski obchodził podwójne święto 40-lecie święceń kapłańskich i swoje imieniny. Wiele łask Bożych życzyli Mieszkańcy, Personel wraz z  Panią Dyrektor Anną Kasińską.

Dzięki naszym nieocenionym Darczyńcom, którzy kontynuują Projekt „Urodziny dla Seniora”, Jubilaci miesiąca maja otrzymali podarunki urodzinowe i piękne laurki. Serdecznie dziękujemy za Wasze wielkie serce.Tradycyjnie w Naszym Domu 26.05.2022 odbyła się coroczna majówka połączona z „Dniem Matki”. Przybyli zaproszeni goście, ksiądz proboszcz , nasi wspaniali wolontariusze prezentujący „Klub Seniora” oraz przyjaciele z POW w Zgorzelcu i niezastąpiony muzyk Pan Zdzisław Szpk, który zadbał o oprawę muzyczną. Na tę okazję przygotowano pyszne pieczone ziemniaki, kiełbasę,  kaszankę, tzatziki greckie, domowe ciasto i aromatyczną kawę.

Były tańce i część artystyczna, gdzie główną  rolę odegrali bardzo kreatywni Seniorzy Naszego Domu - Pani Stanisława zadeklamowała wiersz o matce a Pan Stanisław zaśpiewał swoje ulubione piosenki i zagrał na harmonijce. Grupa Mieszkańców wraz z Personelem i przybyłymi gośćmi oraz Panią Dyrektor wyśpiewali napisany na zajęciach terapeutycznych „Hymn o Ostoii”. To były niezapomniane chwile. Mieszkańcy DPS „Ostoja”, Personel wraz z Panią Dyrektor Anną Kasińską składają płynące prosto z serca podziękowania dla Państwa Szczepańskich właścicieli ogrodnictwa z Sulikowa za podarowanie cudownych kwiatów, które sprawiły że  nasz ogród będzie kolorowym i pięknym miejscem do odpoczynku dla Naszych Seniorów.        

 

Zapraszamy do galerii