A A A

  ''Niech wszystkie dni roku będą utkane

     z uśmiechów, zdrowia, radości i szczęścia''...

 Ostatnio w naszym domu wiele się działo i nie było czasu na nudę. Jak co roku, jesienią wyruszyliśmy porządkować groby Mieszkańców, którzy przez lata ,żyli w naszym domu. To już od wielu lat stało się naszą piękną tradycją, a pomocną dłoń wyciągnęli do nas Podopieczni  Św. Brata Alberta w Zgorzelcu, którym z całego serca dziękujemy za wspólną pracę. Kolejnym wydarzeniem, był wyjazd do Schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej, gdzie dzięki zbiórce pieniędzy przez Personel DPS''Ostoja'',  mogliśmy zawieść czworonogom, karmę, ręczniki i ciepłe koce na zimę, oraz pójść na spacer z psami, które tam mieszkają.

To było cenne doświadczenie, serdecznie dziękujemy pracownikom i wolontariuszom schroniska za ten wyjątkowy dzień. Zawsze w miesiącu październiku celebrujemy  ''Święto Seniora'',  gdzie w wyjątkowy sposób chcemy pokazać Naszym Podopiecznym, jak są dla nas ważni i wyjątkowi. I tak z tej okazji do naszego domu przybyli zaproszeni goście, Pan Ireneusz Owsik, przedstawiciel Starostwa Powiatowego, Ksiądz Proboszcz Maciej Wesołowski, Pani Marta Mikołajczyk, jedną z twórców Projektu ''Urodziny dla Seniorów'', dzięki któremu Seniorzy DPS ''Ostoja''co miesiąc otrzymują w podarunku prezenty z okazji urodzin. Pan Wojciech, wieloletni Wolontariusz , Przedstawiciele  Rodzin oraz Nasi Przyjaciele z Powiatowego Ośrodka Wsparci oczywiście Nasz niezastąpiony Przyjaciel i Wolontariusz Pan Zdzisław Szpak, który jak zwykle zadbał o wspaniałą oprawę muzyczną całej imprezy. Było świątecznie i energetycznie.

Mieszkańcy spędzili miłe chwile, był muzyczny Koncert Życzeń, pyszne ciasto, kawa oraz wiele wzruszających chwil. Także w tym miesiącu z okazji ''Dnia Seniora''odwiedzili nas pracownicy zgorzeleckiego Sanepidu z prelekcją i prezentami. Również  bardzo miłym wydarzeniem w naszym domu były kolejne urodziny Naszej wieloletniej Mieszkanki, Pani Stanisławy Żarskiej, która przez wiele lat pięknie reprezentowała Nasz Dom tworząc własną poezję,  grając w niezapomnianych sztukach teatralnych, dając przykład przykład innym Seniorom, że starość to tylko kolejny etap w życiu, w którym można być aktywnym i spełniać swoje marzenia...

 

Zapraszamy do galerii