Z życia DPS OStoja

Spotkanie z Panią Grażyną Stępień w DPS „Ostoja”

W ramach naszego autorskiego  projektu „ Ciekawy Człowiek w Naszym Domu” w DPS „Ostoja” odbyło się spotkanie z Panią Grażyną Stępień- pedagogiem, pasjonatką, hobbystką. Pani Grażyna jest kobietą o wielu zainteresowaniach. Naszym mieszkańców opowiadała o swojej jednej z wielu pasji, którą jest zbieranie autografów.

Jej pierwszym autografem, który zdobyła wiele lat temu był autograf od Pana Jerzego Połomskiego. Wśród bogatej kolekcji Pani Grażyny znajdują się autografy wielu wybitnych aktorów, polityków, piosenkarzy takich jak Eleni, Lech Wałęsa, Jerzy Nowicki i wielu innych. Mieszkańcy z zaciekaniem słuchali w jaki sposób Pani Grażyna zdobywała autografy, były to często bardzo nietypowe sytuacje. Pani Grażyna okazała się bardzo ciepłą, empatyczną i radosną kobietą, która zdobyła serca naszych podopiecznych.  

DPS „Ostoja” żegna Księdza Marcina Koniecznego

W niedziele 24 czerwca pożegnaliśmy Księdza Marcina Koniecznego, który został przeniesiony na inną Parafię.  Ksiądz Marcin współpracował na naszym Domem od około   pięciu lat. Odprawiał Mszę Świętą dla naszych schorowanych i lezących mieszkańców,  odwiedzał ich w pokojach z Komunią Świętą, z Namaszczeniem Chorych a także Kolędą, spowiadał, służył wsparciem i Słowem Bożym.  Z żalem żegnaliśmy naszego przyjaciela, kapłana i spowiednika.

Były łzy wzruszenia zarówno ze strony Księdza jak i naszych podopiecznych. Pani Dyrektor również nie kryła wzruszenia, wręczyła Księdzu drobny upominek oraz bukiet kwiatów oraz życzyła wszystkiego dobrego na nowej drodze kapłańskiej a przede wszytki obfitości łask Bożych. Przy wspólnej kawie i słodkim poczęstunku wspominaliśmy wspaniałe chwile naszej wspólnej pracy na rzecz naszego Domu.

Jesteśmy przekonani, że Ksiądz Marcin będzie oddanym kapłanem w nowej Parafii i szybko zdobędzie serca swoich nowych parafian, czego za całego serca mu życzymy.  Ksiądz Marcin zaprosił mieszkańców w odwiedziny do swojego” Nowego Domu”

Czym chata bogata tym rada… u Pana Mieczysława Grabuńczuka.

Seniorzy DPS „Ostoja” wraz z Panią Dyrektor Renatą Rosiejak , spędzili piękny, wiosenny dzień w miejscowości  Bielawa Dolna u artysty rzeźbiarza  Pana Mieczysława Grabuńczyka , który ciekawie opowiadał o swojej pasji i drodze zawodowej. Zaprezentował na swoje rzeźby oraz portfolio.  Seniorzy odpoczywali na łonie natury, biesiadowali w pięknej okolicznej scenerii. Niebawem powrócimy w to magiczne miejsce, ponieważ zostaliśmy zaproszeni na majówkę.

Zapraszamy do galerii

2 Maja Dzień Flagi w Ostoji.

2-ego Maja w świetlicy naszego Domu rozpoczęły się obchody Dnia Flagi. Białoczerwona Flaga Narodowa  była najważniejszym elementem wystroju.  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzony na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzony między świętami państwowymi:  1maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja).

Mieszkańcy DPS „Ostoja” gościli w tym dniu Wicestarostę Pana Mariusza Wieczorka, który podarował Naszym Seniorom flagi, a młodzież  z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterpii w Zgorzelcu w pięknych biało-czerwonych strojach przygotowała patriotyczne przedstawienie. Po uroczystości, która poruszyła serca i wspomnienia Mieszkańców i Pracowników DPS „Ostoja” wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, kawę i ciastka.

Zapraszamy do galerii

„ Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcie…”,

 „… Dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote włosy”

Babcia i dziadek to mądrość, doświadczenie i wielkie pokłady miłości. To właśnie z nimi wiąże się wiele najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa, to oni są zawsze dla nas, kiedy ich najbardziej potrzebujemy. W naszym Domu co roku celebrujemy to piękne święto, ponieważ pragniemy, żeby Nasi seniorzy czuli się wyjątkowi, ważni i potrzebni. Jednak w tym roku pewna , wspaniała grupa mieszkańców Zgorzelca, która chce pozostać anonimowa postanowiła razem przygotować piękna niespodziankę z okazji tegoż  święta,  przywożąc w podarunku upieczone przez siebie pyszne, domowe ciasta i kawę, cudowny, kolorowy kosz kwiatów oraz kartki z życzeniami zdrowia i radości wykonane przez przedszkolaków z Przedszkola Nr. 2 w Zgorzelcu.  Ale to jeszcze nie koniec miłych niespodzianek. W ramach akcji- urodziny seniora, którą zainicjowali również nasi darczyńcy, podopieczni DPS „Ostoja”, którzy obchodzą swoje urodziny w styczniu,- otrzymali piękne urodzinowe prezenty. Również o święcie naszych babć i dziadków pamiętali Władze Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu oraz ksiądz proboszcz Maciej Wesołowski.  Były łzy wzruszenia i radość na twarzach naszych seniorów. W to świąteczne przedpołudnie było wiele radości i pozytywnej energii, co pozwoliło naszym kochanym seniorom chociaż na chwilę zapomnieć o trudach starości. Wszystkie babcie i dziadkowie mieszkający w Ostoi- dziękują z całego serca naszym darczyńcom za tak piękny gest, który sprawił, że na ich twarzach pojawił się uśmiech- takie  chwile  jednoczą i utwierdzają w przekonaniu, że warto bezinteresownie pomagać innym.

Zapraszamy do galerii