Bardzo ważne jest dla nas poczucie bezpieczeństwa Naszych podopiecznych, w związku z czym w obecnej sytuacji panującej w Kraju i na świecie, staramy się w jak najefektywniejszy sposób obniżyć poziom lęku czy stresu Seniorów. Chcemy, aby czuli się zaopiekowani, aby czuli się komfortowo i uzyskali chociaż namiastkę ciepła rodzinnego domu. Wsparcie emocjonalne i duchowe są bardzo ważnymi elementami pracy Naszego Domu. Staramy się być prawdziwą Ostoją i azylem dla tych, którzy Nas potrzebują.

 

Pomimo trudnych czasów, związanych z pandemią – Święty Mikołaj nie zapomniał odwiedzić Naszych Kochanych Mieszkańców. Był to miły dzień, pełen wrażeń i wzruszeń. Pani Dyrektor, Renata Rosiejak wraz z pracownikiem, Panem Józiem, który wcielił się w rolę Mikołaja oraz pracownicami – pomocnicami, Panią Anią i Panią Lucynką, odwiedziła podopiecznych w pokojach, również tych obłożnie chorych. Był słodki poczęstunek, a uśmiechy na twarzach Seniorów były niezastąpioną nagrodą. Ogromną satysfakcją jest możliwość sprawienia przyjemności drugiej osobie, choćby w najmniejszym geście. Pani Dyrektor przygotowała również drobne upominki ze słodkościami dla osób najbardziej potrzebujących, co było możliwe dzięki pomocy życzliwych osób dla DPS "Ostoja".

 

Nie zapomniała o nas również Szlachetna paczka, która jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, jeden z najlepiej zorganizowanych projektów w Polsce.

W niedzielny, mikołajkowy poranek, Pani Dyrektor wraz z zespołem pracowników oraz licznie zebranymi mieszkańcami na świetlicy, cieplutko powitała drogich wolontariuszy.

Jesteśmy bardzo wdzięczni darczyńcom za pyszny kosz słodyczy i owoców.

 

Szczególnie dziękujemy Pani Mai Frykowskiej, która jest prawdziwym przyjacielem Naszego Domu. Dziękujemy za żywe choinki, dziękujemy za zadeklarowanie pomocy w kryzysie w opiece nad mieszkańcem DPS. Dziękujemy za wspieranie nas od samego początku pojawienia się epidemii. Są to piękne gesty, pięknych ludzi!!!

 

Mamy nadzieję, Drodzy Państwo, że i u Was Mikołaj był równie życzliwy oraz że na twarzach gościł szeroki uśmiech. Życzymy zdrówka, pomyślności i radości. Do zobaczenia!

 

Zapraszamy do galerii