"Gdy święty Jan łąkę kosi, byle baba deszcz uprosi"

Jednym z najpopularniejszych zwyczajów Nocy Świętojańskiej jest palenie ognisk oraz puszczanie wianków na wodę, które plotły młode dziewczęta z pachnących ziół i kwiatów po to, żeby dowiedzieć się czy rychło wyjdą za mąż.

Tej pięknej ceremonii towarzyszyły pieśni i rytualne tańce.Naszym Seniorom przygotowaliśmy w ogrodzie namiastkę zwyczajów pięknej Nocy Świętojańskiej.Były tańce, puszczanie wianków na wodę, muzyka, pyszne jedzenie i dużo pozytywnej energii.

Mieszkańcy bardzo miło spędzili czerwcowe przedpołudnie.Imieniny obchodziła nasza mieszkanka, Pani Janinka, która w tym roku skończy101 lat! Dyrekcja wraz z personelem złożyła życzenia Pani Janince i innym solenizantom - Janeczkom oraz Janom.Córki Pani Janinki przysłały pocztą kwiatową piękne kwiaty i torta, dla ukochanej mamy.Mimo trudnej sytuacji, my nie zwalniamy tempa i staramy się robić wszystko, aby Nasi Podopieczni czuli się dobrze i otrzymali namiastkę ciepła rodzinnego domu, a także, aby w tym trudnym okresie, mogli spędzać czas tak, aby nie było czasu na nudę!

Mamy nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normalności, a my będziemy mogli wkrótce gościć utęsknione rodziny Naszych Seniorów! Życzymy wszystkim zdrówka i wytrwałości!

Zapraszamy do galerii