W Domu Pomocy Społecznej "Ostoja" robimy wszystko, żeby życie toczyło się jak dawniej. Dzięki przeorganizowaniu pracy przez Panią Dyrektor, Renatę Rosiejak - cały personel działa sprawnie, a seniorzy są zaopiekowani i chętnie uczestniczą w ciekawych zajęciach terapeutycznych, które codziennie odbywają się na świeżym powietrzu na tarasie naszego domu.

 

Mieszkańcy uczestniczą w spotkaniach imieninowych, urodzinowych, lodowych porankach, treningach pamięci, słodkich poczęstunkach, gimnastyce w formie zabawy psychoruchowej, dogoterapii i innych. Pomimo ograniczenia kontaktów społecznych, nasi Mieszkańcy mają do dyspozycji piękny ogród, gdzie mogą odpoczywać, spacerować wśród drzew i kwiatów.

 

Potrzeby duchowe, religijne naszych podopiecznych zaspokajane są poprzez liczne Nabożeństwa i Modlitwy. Mieszkańcy obłożnie chorzy objęci są przez terapeutę zajęciowego - terapią indywidualną.

 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w Naszym Domu wszyscy są zdrowi i czekamy z niecierpliwością na powrót do normalności, która dla naszego domu oznacza integrację z zaprzyjaźnionymi wolontariuszami oraz placówkami oświatowo - opiekuńczymi.

 

Drodzy Przyjaciele! Wiedzcie - jeśli nas czytacie, że tęsknimy za Wami

 

Zapraszamy do galerii