A A A

Pierwsze dni Maja, to jedne z tych szczególnych dni w roku. Dzień 1 maja zwykle jest kojarzony z tzw. pochodami pierwszomajowymi, które odbywały się w Polsce w czasach PRL. Nie jest to jednakże Polskie święto, lecz międzynarodowe. Święto Pracy 1 maja na świecie obchodzone jest corocznie od 1890 roku. Z kolei w Polsce Święto Pracy zostało ustanowione świętem państwowym od 1950 roku. Dnia 1 Maja 2020 roku, obchodziliśmy również szesnastą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Drugiego maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nasi Seniorzy unosili flagi ku górze, wymachując nimi, w poczuciu dumy, z bycia Polakiem. Trzeciego maja zwykle ( a w tym roku 2 maja), obchodziliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Trzeciego Maja obchodzimy również Narodowe Święto Konstytucji.

Pomimo trudnej sytuacji, jaka obecnie panuje, w Naszym Domu nie zabrakło świętowania z tego tytułu – uroczystość rozpoczynała modlitwa – Litania Loretańska, a następnie nasi podopieczni ze smakiem zajadali się słodkim poczęstunkiem, częstowali szampanem i śpiewali pieśni. Pani Ania (koordynator opiekunów) upiekła dla Naszych Seniorów ciasto jabłkowe i rogaliki, a Pani Lucynka (terapeuta zajęciowy), przygotowała uroczystość.

 

Mieszkańcy byli bardzo zadowoleni, a opiekunowie niezwykle usatysfakcjonowani, widząc radość na twarzach Naszych Seniorów.