Wielkanoc obchodzi się na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Poprzedza ją 40-dniowy post i Triduum Paschalne, w czasie którego wspomina się wydarzenia czasu przed Niedzielą Zmartwychwstania. Wielkanoc jest głęboko zakorzeniona w polskiej kulturze i wiążą się nią liczne tradycje ludowe.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, chcielibyśmy życzyć Państwu, oraz wszystkim Naszym podopiecznym przede wszystkim zdrowia, ponieważ tego potrzebujemy teraz bardziej niż kiedykolwiek, spokoju ducha oraz wytrwałości w tym trudnym okresie.

"Z okazji świąt Wielkanocnych życzymy wszystkiego tego, co od Boga pochodzi. Oby skrzydła wiary przykryły kamienie zwątpienia i uniosły serca ponad przemijanie."

Dokładamy wszelkich starań, aby Nasi Seniorzy, w tym szczególnym okresie, czuli się dobrze i mieli choćby namiastkę ciepła, wywodzącego się z rodzinnego domu. Nasi mieszkańcy chętnie uczestniczą w przygotowywaniu dekoracji do Naszego Domu, jak i równie chętnie dzielą się swoimi pomysłami. :)


Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.