A A A

Szanowni Państwo!

 

W związku z obecnie panującą epidemią koronawirusa (COVID - 19), w Kraju i na świecie, chcielibyśmy poinformować, że dokładamy wszelkich starań, aby nasi kochani Seniorzy, byli bezpieczni, a ich spokój ducha – utrzymany. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie ze sobą wirus, dlatego zachowujemy wszelkie możliwe środki ostrożności, takie jak – wzmożona higiena (dezynfekcja wszelkich powierzchni, klamek), zamontowane dozowniki z płynami dezynfekującymi w kilku miejscach, jak również przy wejściach, ograniczenie kontaktów personelu, który został podzielony na sektory, wstrzymane zostały przyjęcia osób z zewnątrz (żeby zminimalizować ryzyko zarażenia). Codziennie, przy porannych raportach, w których uczestniczy Pani Dyrektor, oraz personel, omawiane są szczegółowo obowiązujące obostrzenia, zasady i wszelkie inne kwestie, związane z bezpieczeństwem naszych podopiecznych, oraz dobrem ogółu. Pracownikom codziennie jest mierzona temperatura, oraz przeprowadzany jest wywiad z pracownikami odnośnie ich stanu zdrowia.

Jest nam ogromnie przykro, że w tych ciężkich chwilach nasi podopieczni nie mogą zobaczyć się ze swoimi bliskimi, natomiast każde działanie ma na celu wyeliminowane, na jak najszerszą skalę, poziomu zagrożenia, tak aby chronić Naszych mieszkańców oraz personel, który dokłada wszelkich starań, aby w tym niezwykle trudnym dla wszystkich okresie, dodać otuchy i zadbać o bezpieczeństwo podopiecznych. Seniorzy nie mogą opuszczać placówki.

Pani Dyrektor, Renata Rosiejak, w trosce o dobro Naszych Seniorów, organizuje spotkania ( w których uczestniczy także personel), w związku z sytuacją, która obecnie panuje. Rozmowy mają na celu przede wszystkim zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i komfortu psychicznego, wyeliminowanie niepokoju oraz nakłanianie do zaangażowania we wspólne dobro. Spotkania obfitują także w omawianie zasad bezpieczeństwa, higieny, zaleceń obecnie obowiązujących. Prowadzone są również terapie indywidualne, zajęcia terapeutyczne na świetlicy, odmawiane są modlitwy. Staramy się w tym trudnym okresie, poświęcić jak najwięcej czasu, każdemu mieszkańcowi z osobna, jak i wypełnić czas wszystkim podopiecznym, wspólnymi zajęciami.

Mamy nadzieję, że obecna sytuacja szybko minie i każdy z nas będzie mógł wrócić do normalności i codzienności. W tym trudnym okresie, życzymy Naszym Seniorom, jak również i Państwu, dużo zdrowia i wytrwałości. Pamiętajmy o życzliwości, pomagajmy tym, którzy tej pomocy potrzebują. Dbajmy również o siebie, bądźmy odpowiedzialni.